The Chase Walk 2006 Complete List of Teams

Team Number Team Name District Group Started With Finished With Time
1 DARTMOUTH EXPLORERS Sandwell Sandwell Explorers 6 6 1557
2 TEAM 36 Walsall North 36th Walsall /1st Aldridge 5 5 1438
3 RAMBLING LOONATICS North Warwickshire Tiberius ESU 5 4 1503
4 5 NOT Sandwell Sandwell Network 7 0 1758
5 GREAT WESTERN YOUNG LEADERS Sutton Coldfield West 20th Sutton Coldfield 5 5 1506
6 Team Brian Cole 8th Solihull 4 2 1342
7 HOGAN'S HOBBLERS Lichfield Lichfield District Explorers 6 3 1802
9 SQUARE FOUR

5 0 1752
10 WOODYS SCOUT NETWORK Solihull Woodys Scout Network 4 1 1436
11 SIMPSON EXPLORER SCOUTS Blythe Simpson Explorer Scout Unit 6 6 1517
12 ALL SAINTS AND SINNERS Sutton Coldfield East 17th Sutton Coldfield 5 5 1622
13 SUTTON'S INTREPID YOUNG EXPLORERS Sutton Coldfield West District 5 1 1756
14 THE GEE GEES Tame Valley Fellowship 6 4 1646
15 15TH + ONE Long Eaton District 6 2 1526
17 Oh Dear! Sutton Coldfield East Focus Explorer Scouts 4 3 1428
18 ROBIN'S GLITTERING THING Walsall Beacon Explorer Scout Unit 6 6 1521
19 JUST LET ME SLEEP

5 3 1328
21 DRAKE EXTRA'S Blythe Drake Explorer Scout Unit 4 0 1740
22 BACK WITH AVENGANCE North Shropshire 1st Prees 4 4 1541
23 ALL DAY BREAKFAST B TEAM Rea Valley 281st Explorer Scout Unit 5 3 1518
24 PHOENIX Sutton Coldfield East Phoenix Network Scout Unit 4 4 1519
25 INTREPID INDOLENT Solihull Blythe Intrepid Explorer Scout Unit 4 0 1736
26 SCORPION ESU TEAM 2 Three Towns District 6 5 1244
27 PLODERS Long Eaton District 6 3 1418
28 NATHAN HUNTER AND THE HEROES Sutton Coldfield East 7th Sutton Coldfield 6 4 1444
29 WE ARE NOT FIT ENOUGH TO DO THIS Sutton Coldfield West 31st Sutton Coldfield 6 2 1551
31 THE HOME OF THE GNOME Walsall North 3rd Bloxwich Explorer Scouts 6 0 1730
32 SPANKS Long Eaton District 6 3 1549
33 SIMPSON EXPLORER LEADERS Blythe Simpson Explorer Scout Unit 5 4 1220
34 FOOTLOOSE Cannock Chase 1st Chase Terrace 6 6 1225
35 PIXIE'S CAVALIER MOB Tame Valley 114th St Pauls 7 7 1108
36 LANGLEY LASSES Blythe Drake Explorer Scout Unit 6 4 1527
37 SILLY SAUSAGE North Shropshire 1st Prees 4 3 1258
38 EXPERIENCED AMATEURS West Mercia 1st Bilbrook 4 4 1132
39 BEARD FACE
Stourbridge D of E 5 0 1722
40 SUPER HEROES IN TRAINING Colne V South Grenfell Explorer Scout Unit 4 1 1256
41 Drake Explorer Leaders Blythe 6th Shirley 5 5 1111
42 SCORPION ESU TEAM 1 Three Towns District 5 5 1124
43 1ST DARTMOUTH VSU West Mercia 1st Sandwell 4 4 1617
44 UBER GIRLS
Southampton University 6 6 1358
45 BURNTWOOD DAWDLERS Burntwood 1st Burntwood 6 6 1225
46 DRAKE DUCKESSESS Blythe Drake Explorer Scout Unit 5 5 1423
47 YOUNG PRETENDERS & FERGUS Long Eaton 1st Breaston 4 3 1454
48 WANDERING MINSTRELS Lichfield Lich District Explorers 7 6 1332
49 347 (DUDLEY) SQN AIR TRAINING CORS
ATC 7 3 1513
50 NORFOLK AND HANTS
Swansea University 4 0 1712
51 6th Shirley Scout Leaders Blythe Drake Explorer Scout Unit 5 5 1351
52 UBER BOYS
Southampton University 7 7 1112
53 THE INCREDIBLES Tame Valley 32nd Birmingham 6 6 1658
54 KIZMIAZ North Shropshire 1st Prees 4 4 0852
55 Focus "Elite Ladies" Team Sutton Coldfield East Focus Explorer Scout Unit 7 7 1136
57 THE SUPER UBER TEAM
Southampton University 5 5 1035
58 LEAFIELD DRAKES Blythe Drake Explorer Scout Unit 4 4 1238
59 Endeavour

4 4 1652