The Chase Walk 2019 Complete List of Teams

Team Number Team Name District Group Started With Finished With Time
1 @FTSTteamArtemis Streetly 1st Streetly Guides 5 0 1800
3 Merlin ESU Ashfield Merlin Explorer Scout Unit 4 3 1459
4 The Salty Badgers Rea Valley 281st St. Davids Scout Group 5 5 1215
5 The Red Hot Chilli Steppers Cannock Central 5th Cannock Guides 6 6 1142
6 Bablake Bimblers Bablake District Bablake District 5 5 1122
7 It Was A Rhetorical Question Cannock Chase Warriors ESU 7 5 1527
8 Armstrong 2 Sandwell Armstrong Explorer Scout Unit 4 0 1754
9 The Sister Squad Sandwell Earhart Explorers Unit 4 2 1623
11 Focus Sutton Coldfield East Focus Explorer Scout Unit 6 5 1622
12 Phoenix Two Potteries North Phoenix ESU - Alsager 4 4 1419
13 Ella of a team Gower Gower College Swansea 7 7 1527
14 Earhart ESU Shrek Squad Sandwell 1st Sandwell 5 2 1619
15 Armstrong 1 Sandwell Armstrong Explorer Scout Unit 5 2 1447
16 The Wanger Society Three Towns Scorpion Explorers 5 5 1151
17 888/481 Air Cadets - Team 1 RAF Air Cadets 888/481 Air Cadets 7 4 1602
18 Seeonee Leaders Out For A Stroll Cannock Chase Warriors ESU 6 2 1625
19 Odyssey ESU Atherstone 1st Meriden 5 4 1428
21 Centurion Esu 1 ColeValley South Birmingham centurion esu 7 6 1553
22 Noah’s Nut Allergy Cannock Chase The Stags Explorers 5 0 1740
23 Scrambled Legs Cole Valley South 96th Birmingham 4 4 1543
24 Dashing Ducks Blythe Drake ESU 7 4 1243
25 Phoenix Three Potteries North Phoenix ESU - Alsager 4 2 1508
26 Radford Rhinos Bablake Radford Rhinos ESU 5 5 1545
27 Chlos Toes Cole Valley South Silvanus ESU 5 2 1634
28 Genes not Jeans Cannock Chase Warriors ESU 6 5 1441
29 Leddy Left Us Sutton Coldfield West Hudson ESU 4 4 1332
31 Born Survivors Three Towns Scorpion Explorers 4 2 1230
32 888/481 Air Cadets - Team 2 RAF Air Cadets 888/481 Air Cadets 7 5 1548
33 Phoenix One Potteries North Phoenix ESU - Alsager 6 3 1500
34 Just Above Average Cannock Chase The Stags Explorers 4 2 1559
35 Pennys Army Mixed Three Spires Network 6 5 1312
36 Meatheads Cannock Chase Warriors ESU 5 5 1407
37 21st West Stafford leaders Stafford district 21st West Stafford 4 2 1605
38 Cirque de Sore Legs Cole Valley South 96th Birmingham 4 4 1529
39 888/481 Air Cadets - Team 3 RAF Air Cadets 888/481 Air Cadets 6 5 1540
40 Leddys New Team Sutton Coldfield West Hudson ESU 4 4 1120
41 1st MG Leaders Solihull, Cole 1st Marston Green Scout Group 4 3 1601
43 21st Leaders Wolverhampton South 21st Wolverhampton 6 4 1518
44 Team Bacon Cole Valley South Silvanus ESU 4 2 1618
45 Intrepid Juvenile Delinquents Solihull Blythe Intrepid ESU 5 5 1413
47 The One and his desciples Stafford Elements ESU 5 4 1441
49 Simpson A Blythe Simpson ESU 4 2 1548
51 Mallory ESU Blythe District (Solihull Scou Mallory ESU 5 5 1542
52 Flying Trouser Snakes Bablake Explorers 5 4 1455
53 Wally Juniors Cannock Chase district 1st Hednesford 6 6 1513
54 Intrepid Meandering Malfeasance Solihull Blythe Intrepid ESU 6 6 1253
55 Rea Valley Explorer Belt Group Rea Valley Rea Valley Explorer Scouts 7 3 1639
57 238 Northfield Nutters Rea valley 238th northfield methodist 4 3 1436
58 5th Solihull Blythe 5th Solihull 4 4 1435
59 Simpson B Blythe Simpson ESU 4 3 1538
61 Intrepid Foul Reprobates Solihull Blythe Intrepid ESU 4 4 1357
62 Trident ESU Brunel Trident ESU 7 6 1329
63 Unfinished business Blythe Blythe Network & 11th Solihull 4 4 0936
64 WiiFit Lichfield Lichfield Explorers 5 5 1158
65 Intrepid 'Curs'd Youth Solihull Blythe Intrepid ESU 7 7 1001
66 Humphreys Hobblers Walsall North 36th Walsall 7 6 1258
67 Triton Vandyck VSRGU Blythe Drake ESU 4 4 1049
68 Pixies Cavalier Mob Tame Valley St Pauls 114th 4 4 1101
69 Intrepid Superannuated Peregrinatio Solihull Blythe Intrepid ESU 7 7 1131
71 Nigel Theakers Barmy Army Lichfield Three spires Network 7 5 1429
72 Intrepid Moody Teenagers Solihull Blythe Intrepid ESU 4 4 0847